Zabezpieczenie lakieru

zabezpieczenie-lakieru

W ramach naszych usług oferujemy Państwu różnorodne zabezpieczenia lakieru: od wosków na powłokach ceramicznych skończywszy.

ZABEZPIECZENIE LAKIERU W POSTACI WOSKU

Ten rodzaj zabezpieczenia ma na celu przede wszystkim konserwację oraz uwydatnienie barwy i połysku lakieru, a także ograniczenie przylegania brudu oraz zapewnienie właściwości hydrofobowych.  Woskowanie karoserii zapobiega również skutkom szkodliwego działania soli i chemii używanej na drogach, co  jest szczególnie istotne w okresie zimowym.

Woski posiadają właściwości hydrofobowe. Wiążą cząsteczki wody, powodując ich odpychanie, dzięki czemu powstaje efekt kropelkowania, który niejednokrotnie prezentowaliśmy już na naszej stronie na Facebook’u [podlinkowane: https://www.facebook.com/carbeautycarspa/videos].

Zalety wosków:

 • nadają połysk i głębię,
 • zabezpieczają przed wnikaniem szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak: kwaśne deszcze, kurz czy brud,
 • zabezpieczają przed promieniowaniem UV.

Istnieje wiele czynników wpływających na trwałość  zabezpieczenia woskiem:

 • sposób przygotowania powierzchni przed aplikacją,
 • czynniki zewnętrzne atmosferyczne,
 • garażowanie (lub nie),
 • częstotliwość mycia auta,
 • jakość środków używanych do pielęgnacji.

Biorąc pod uwagę powyższe, możemy przyjąć granicę trwałości zabezpieczenia oraz utrzymywania się efektu od kilku tygodni (dla wosków typu „show car”) do kilku miesięcy.

ZABEZPIECZENIE LAKIERU W POSTACI POWŁOKI POLIMEROWEJ

Powłoki polimerowe (sealant) stanowią alternatywę dla wosków naturalnych oraz powłok ochronnych. Charakteryzują się przede wszystkim dużą odpornością na promieniowanie UV oraz wysokie temperatury, a także skutecznie zabezpieczają przed zmiennymi czynnikami zewnętrznymi – cząsteczki polimerów są mniejsze od cząsteczek wody, co zapewnia właściwości hydrofobowe.

Zastosowanie powłoki polimerowej  pozwala na zabezpieczenie lakieru na okres do 12 miesięcy.

ZABEZPIECZENIE LAKIERU W POSTACI POWŁOKI CERAMICZNEJ

Powłoki kwarcowe i ceramiczne są jedną z  najtrwalszych form zabezpieczenia lakierów samochodowych. Nie tylko chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak UV, kwaśne deszcze, ptasie odchody czy sól drogowa, ale również:

 • spowalniają brudzenie samochodu,
 • ułatwiają jego pielęgnację,
 • w widoczny sposób redukują powstawanie na lakierze drobnych zarysowań, będących wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji, czy eksploatacji samochodu.

Zapraszamy do kontaktu i śledzenia na bieżąco obowiązujących promocji na naszej stronie na Facebooku https://www.facebook.com/carbeautycarspa

Producenci poszczególnych marek na których pracujemy, szacują trwałość zabezpieczenia od 12 do 70 miesięcy. Po wykonanej usłudze przy odbiorze auta udzielamy szczegółowych informacji o tym jak dbać o auto po zabiegu.